images

Hakkımızda

2019’da kurulan Hilal Seracılık A.Ş., tarım sektöründe, örtü altında tropikal meyve yetiştiriciliği konularında faaliyet göstermektedir.

Dünyamız son yıllarda küresel ısınma, iklim değişikliği, ekonomik buhran vb birçok küresel sorunla karşılaşmıştır.Bu sorunların sonuncusu olan Covid-19 pandemisi, ülkeleri gıda güvenliklerine ve yerel gıda üretimlerine daha çok önem vermeye mecbur bırakmıştır. Bu çerçevede, tarım sektörü yatırımcıların yeni gözdesi olmuştur. Yatırımcıların farklı sektörlerden tarım sektörüne yönlendirilmeleri, bu alanda profesyonel danışmanlık ve anahtar teslim çözüm hizmetlerine olan ihtiyacı da artırmıştır.

2019’da kurulan Hilal Seracılık A.Ş., tarım sektöründe, örtü altında tropikal meyve ve sebze yetiştiriciliği konularında faaliyet göstermektedir. Özellikle örtü altı muz yetiştiriciliği alanında anahtar teslim ve tam danışmanlık hizmetlerinin eksikliğini gidermek amacıyla yüksek deneyimli kadrosuyla hizmet yelpazesini genişletmiştir.

Ayrıca, "Doğal Tarım" sloganı ile yola çıkan Hilal Seracılık, katma değeri yüksek ürünlerin doğal yetiştiriciliğinde ülkemizin Akdeniz coğrafyasında öncülük etmektedir.

Hilal Seracılık A.Ş. 250’den fazla çalışanıyla Türkiye'de ve yurtdışında tarımsal projelerinize anahtar teslim çözüm sunma potansiyeline sahiptir. Adana'nın Yumurtalık ve Yüreğir ilçelerinde yaklaşık 1000 dönüm, yurtdışında ise yaklaşık 1000 dönümlük arazi üzerinde, ağırlıklı olarak örtü altında tropikal meyve yetiştiriciliği yapmaktadır.

Şirket hizmetleri:

- Muz yetiştiriciliği ve tropikal bitki yetiştiriciliği için anahtar teslim çözümler

- Organik tarım danışmanlığı

- Organik gübre ürünleri

- Naylon ve tül sera kurulumu

- Muz hasadı ve paketlenmesi

- Fide yetiştiriciliği

- Tıbbi ve aromatik bitki yetiştirme danışmanlığı

- Toprak ofisi