MUZ YETİŞTİRİCİLİĞİ DANIŞMANLIĞI

MUZ YETİŞTİRİCİLİĞİ DANIŞMANLIĞI

Muz dünyada en çok tüketilen meyvelerin başında gelmektedir. Doyurucu olması ve çocukların çok sevmesi ile de bilinmektedir. Yani stratejik bir üründür. Hatta bazı ülkelerde sebze gibi tüketilmektedir. Ve dünyanın çoğu ülkelerinde üretilmektedir. Muzun birçok çeşidi mevcuttur. 

 

Muz tonaj açısında yüksek verimli bir bitkidir. Çok fazla bakıma ihtiyaç duymamaktadır. Gerek bakımı gerekse hasadı kolay olan bir ürün olmakla birlikte satışında herhangi sorun olmayan bir üründür.

 

Muzun yetişebilmesi için iklim şartları çok önemlidir. Her şeyden önce nemin yüksek olması gerekmektedir. Yani denize yakın yerleri tercih etmektedir. Kuru iklimde muz yetişmesi verimli olmayacağını düşünmekteyiz. Yani sahil kesimlerinde muzda daha fazla verim alınabilmektedir.

 

Muzun yetiştirilmesinde diğer bir husus ise hava sıcaklığıdır. Yani muz sıcak iklimi sevmektedir.

Hilal seracılık muz danışmanlığı konusunda edindiği tecrübeleri müşterileri ile paylaşmaktadır. Özellikle muzun üretimi için doğal gübre ve minareler ile oldukça verimli ve aromalı muz üretmek kalitelidir.  Oldukça kaliteli bir muz üretmek isterseniz bize gelebilirsiniz. Çünkü tamamen doğal olarak üretilen muzu doğal muz olarak satma imkânı sunmaktayız.

 

Ülkemiz açısından yerli muz oldukça sağlıklı ve doğaldır.

 

Uluslararası muz danışmanlığı ile hangi ülkede muz üretmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz. Başta Arap ülkeleri olmak üzere Afrika ülkeleri açısında muz danışmanlığı anahtar teslimi hizmet verebilmekteyiz. Gerek yabancı personel temini gerekse toprak temini konusunda bağlantılarımız ve imkanlarımız ile size uluslararası muz danışmanlığı konusunda destek olmaktayız.