ORGANİK VE MİNERAL GÜBRELER

ORGANİK VE MİNERAL GÜBRELER

Organik gübre denilince akla ilk gelen konu acaba gübre ne kadar doğaldır. Elbette ki doğru bir sorudur. Her şeyden önce doğal imkanları kullanarak eski yöntemleri yeni teknoloji ile birleştirerek üretilen gübre veya mineraller için doğal demek doğru olacaktır.

Hilal seracılık olarak iddialı olduğumuz alanların başından gelmektedir. Belki de başarılı olmamızın en başında gelen alanlardan olan organik gübre başta solucanlardan elde edilen toprağı uygun oranlarda azot fosfor gibi elementlerle beslemekteyiz. Ve kesinlikle kimyasal hiçbir şey katmamaktayız. Üretimlerimizi doğal alanlarda yapmaktayız.

Oldukça kaliteli olan mineraller ve gübreler ile her şeyden önce ürün verim ve aromasını çok etkilemekteyiz. Verim kalitesi artan ürünün yanı sıra yediğiniz üründeki aromanın çok doğal olduğunu söyleyebiliriz.

Doğal tarım sloganımız ile kimyasal gübreye hayır diyoruz. En başta toprağı korumayı hedeflemekteyiz. Toprağım daha fazla nefes almasını sağlamanın yanı sıra ihtiyaç duyduğu bir çok doğal maddeyi gübrelerimizde kullanmaktayız. Hali ile toprağın daha canlı olmasını sağlamaktayız.

Doğal gübremizin içinde enzimler, bakteriler, azot, fosfor, minareler gibi tamamen doğal bir üründür.

 

Organik gübre kimyasal gübreye göre daha ekonomiktir. Yani daha 1 dönüm için gübre maliyetiniz daha da azalacaktır.

 

 Ayrıca ürettiğiniz ürüne ve iklime göre alternatif size özel doğal gübre veya mineral çözümü sunabiliriz. Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.