TIBBİ AROMATİK BİTKİLER

TIBBİ AROMATİK BİTKİLER

Türkiye’nin iklimi ve toprağı tıbbı aromatik bitki üretimi için oldukça elverişlidir. Ancak ne yazık ki değerlendirme açısından oldukça çok geri kalmış durumdayız. Toprağımız var insan gücümüz var ama üretim yapmıyoruz. Üstelik tıbbı aromatik bitki üretimi oldukça basittir. Bir çok ürün için üretim aşaması oldukça kolaydır. Örnek vermek gerekirse bir çok ürüne göre daha az bakım ve ilgi isteyen bir çok kar payı yüksek oldukça değerli tıbbı aromatik bilgi mevcuttur.

 

Diğer bir husus tıbbı aromatik bitkiler getirisi oldukça yüksek bitkilerdir. Çok az bir yatırım katma değeri oldukça yüksek aromatik bitki üretimi yapabilirsiniz. Bulunduğunuz konuma göre iklim ve toprak özelliklerine göre üreteceğiniz tıbbı aromatik bitkileri doğru şekilde hasat ederek doğru yerlere sattığınızda verimli bir iş yapmış olursunuz. Örnek vermek gerekirse damlama yöntemi ile aromatik bitkileri pazarlama işlemi çok kolaylaşmaktadır.

Hilal seracılık olarak size tıbbı aromatik bitki yetiştirme konusunda anahtar teslimi danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Tohumdan satışa kadar olan bütün süreçleri itina ile takip etmekteyiz.