SERA KURULUMU

SERA KURULUMU

Değişen dünya koşullarında her geçen gün daha da önem kazanan tarım için belki de en önemli konulardan birisi olan sera yapımı gerek ekonomik gerekse sağlık açısından her geçen gün önemi daha da artmaktadır.

 

Teknik açıdan bir takım özel hassas ölçüm gerektiren bir işlemdir. En başta toprak analizi ile başlanıp o iklimde en iyi neleri yetiştirilebileceği yada yetiştirilmek istenen ürüne göre en ince hesaba göre yapılan işlemlerdir. Her sektörde olduğu gibi uzman ve tecrübeli ekiplerin yanı sıra özel aletlerinde olması gerekmektedir. Yani en doğru işler en doğru cihazlarla yapılır mantığı.

Sera için elbette ki en önemli etkenlerden birisi de ışıktır. Bu bağlamda ürününüze için en iyi ışığı alacak şekilde yapılması gerekmektedir. Doğal tarım için güneş ışığı çok değerlidir. Yani güneş ışığını en verimli şekilde kullanmak için aydınlatma yapılmaktadır.

 

Sera kurulumunda cam, naylon veya polikarbon gibi ışığı geçiren malzemeler ile seramızın ışığı en iyi şekilde kullanım yapılabilir. Tabi bu durum aynı zamanda bütçeniz üreteceğiniz ürün iklim şartlarına göre farklılık gösterebilir.

 

 

Hilal seracılık size en doğru çözümler üretmektedir. Anahtar teslimi sera kurulum hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz.